Rusagro Group بزرگترین شرکت هلدینگ کشاورزی یکپارچه عمودی روسیه است. در حال حاضر رهبر بازار در تولید شکر، گوشت خوک، محصولات زراعی، روغن و چربی است. بانک زمین این گروه شامل 668 هزار هکتار است. این شرکت در هر دو بورس لندن (LSE)، بورس بین‌المللی آستانه (AIX) و بورس مسکو (MOEX) فهرست شده است.

براساس اطلاعات آماری برخی از بانک‌های سرمایه‌گذاری روسیه، گروه شرکت‌های Rusagro در سال 2015 میلادی به‌عنوان یکی از سودآورترین شرکت‌ها در بخش بازار مصرف کشورهای CIS شناخته شده و درآمد این گروه در سال 2020 معادل 159 میلیارد روبل برآورد شده است.

محدوده جغرافیایی فروش هلدینگ Rusagro دائماً در حال گسترش است به‌طوری‌که در حال حاضر، این شرکت محصولات خود را در بیش از 80 منطقه روسیه و بیش از 60 کشور جهان به فروش می‌رساند و در این شرکت حدود 20 هزار نفر مشغول به فعاليت می‌باشند.

فعالیت گروه شرکت‌های Rusagro در 4 حوزه تولید گوشت، تولید قند و شکر، تولید روغن و انجام کشت و زراعت بوده و بیش از 5 سال بزرگ‌ترین تأمین‌کننده محصولات غذایی در بازار ایران می‌باشد. این شرکت با توجه به امکانات لجستیکی و حمل و نقل در دریای خزر، امكان عرضه محصولات خود با قیمت مناسب در کشور ایران را دارا بوده و تمايل به سرمایه‌گذاری در تأسیسات فرآوری استان مازندران به‌ویژه در زمینه بسته‌بندی بطری‌های روغن آفتابگردان دارد.

دارایی‌های اصلی گروه Rusagro در Belgorod ،Tambov ،Sverdlovsk ،Ulyanovsk ،Orenburg ،Saratov ،Samara ،Kursk ،Voronezh و Orel و Primorskiy Kray روسیه واقع شده است که به این شرکت امکان می‌دهد تجارت خود را بر اساس منطقه‌ای متنوع کنیم. دفتر مرکزی گروه در تامبوف و دفتر نمایندگی در مسکو است.


فناوری پیشرفته در قلب کسب‌وکار ما قرار دارد و در هر کاری که انجام می‌دهیم، هم از نظر تجهیزات و هم از نظر شیوه‌های مدیریت، ادغام می‌شود.
جغرافیای فروش Rusagro به‌طور مداوم در حال رشد و تکامل است. در حال حاضر ما محصولات خود را در بیش از 80 منطقه روسیه و بیش از 49 کشور در سراسر جهان می‌فروشیم.

محصولات Rusagro با مارک‌های زیر به فروش می‌رسد:
زیرشاخه کسب‌وکار شکر: Russkii Sakhar ،Chaikofsky ،Brauni ،Mon Cafe ،Horoshy Sahar ،Tepliye Traditsii
زیرشاخه روغن و چربی: Gotovim Doma ،EZhK ،Schedroe Leto ،Mechta Khoziayki ،Saratovsky ،Zahr pechka ،Chudesnisa ،Rosiyanka ،Ya lubly gotovit ،Maslava ،Olivez ،Yarko و Buket provansal
زیر شاخه گوشت: Slovo Myasnik

شرکت توسعه کسب‌وکار طاهر به‌عنوان نمایندگی رسمی گروه هلدینگ روس‌آگرو، در راستای تسهیل تجارت بین‌الملل از طریق مبادلات بین‌المللی، تهیه و تأمین غلات کشاورزی و همکاری گسترده‌تر با سایر ذی‌نفعان صنایع غلات و کارخانه‌ها و تولیدکنندگان مواد غذایی، با رویکرد واردات انواع محصولات زراعی و نهاده‌های دامی، همچنین توسعه صادرات به بازار هدف در کشورهای همسایه، اقدام به تأسیس در سال 1401 و توسعه بازرگانی به‌عنوان نمایندگی رسمی گروه هلدینگ روس آگرو نموده است.

و هم‌اکنون فعالیت خود را با واردات گندم، جو، ذرت، سویا و روغن آفتابگردان از بهترین مزارع روسیه و صادرات مواد غذایی به کشورهای همسایه ادامه می‌دهد.

دورنمای کوتاه‌مدت شرکت توسعه کسب‌وکار، توسعه واردات و صادرات محصولات کشاورزی و غذایی به کشورهای مستقل مشترک‌المنافع و و منبع تأمین‌کننده قابل اتکاء برای برندهای تولیدی است.

یکی از پروژه‌های انجام شده توسط شرکت توسعه کسب‌وکار طاهر، واردات حدود 300 هزار تن گندم از روسیه در سال 1401 و عرضه به شرکت بازرگانی دولتی ایران (GTC) جهت توزیع در کشور می‌باشد.

شرکت توسعه کسب‌وکار طاهر دارای نمایندگی رسمی و برخورداری از دفتر بازرگانی در مسکو (Rus Agro) و دبی (Lemur Textile Limited) و تهران (Triton Taher Trading Company) می‌باشد.

یکی از اهداف شرکت طاهر ایجاد پل ارتباطی با هدف افزایش صادرات محصولات خوراکی تولید ایران به کشور های بلوک شرق از جمله کشور روسیه می باشد.که در این راستا با توجه به کیفیت بالا و طعم لذیذ بیسکویت‌های ایرانی، موفق به همکاری و صادرات محصولات شرکت زر کام تحت برند چایکوفسکی به کشور روسیه شده است.
از انجا که جهت صادرات محصولات داخلی، نیاز به ارزیابی بازار مقصد، انتخاب بهترین محصول متناسب با نیاز بازارهدف،تحلیل و آنالیز قیمت بازار هدف،معرفی محصول،عقد قرارداد با شرکت‌ها و مشتریان خارجی و.... شرکت طاهر می تواند با توجه به امکانات و تجربه خود،فضای مناسب جهت صادارت محصولات تولیدکنندگان داخلی فراهم سازد.